Bale ve Dans Okulu

Koreografik Dans

Fonksiyonel Egzersiz, Esneklik, Dans

Dans ve günlük yaşam için gerekli olan denge, sürat, kuvvet, koordinasyon, dayanıklılık, atiklik, kuvvette süreklilik, isabetlilik, esneklik kazanımıdır. Tüm bunları uygun bir vücut kütle endeksiyle desteklediğinizde fit ir yaşam sürüyorsunuz demektir.

Tüm sporların temelinde atletizm ve cimnastik yatar. erslerimizde bu iki temel spordan yararlanarak daha fit dansçılar olmanız için çalışmalar yapılır. Bu temel sporların yanı sıra estetik temeli sağlamak amacıyla bale barı çalışmaları ve bale ile jazz dansın temel hareketlerinin birleşiminden oluşan; duruş, kol ve vücut kullanımı, ayak ve bacak pozisyonları çalıştırılır. Tüm bu çalışmaların sonunda koreografi çalışmaları ile kişinin dans algısı ve vücudunu dans ritmine bırakabilmesi eğitimi verilir.

Bu dans için yaş sınırı 9-99


Bale Baslangıç

5 yaş itibarı ile bale başlangıç derslerine başlanabilir. Koreografik dans sınıflarına, baleye ya da modern dansa devam etmek isteyecek çocuklar için gerek bale gerek cimnastik temelinde bir eğitim verilerek; duruş, denge, koordinasyon, kas kullanımı, dans algısı ve esneklik kazanımı sağlanır.